Kominek dla każdego

 

Nie ma nic piękniejszego, niż chłodny, zimowy wieczór spędzony wspólnie z rodziną przy cieple pochodzącym z kominka. Możemy wybrać między kominkiem tradycyjnym i elektrycznym, jednak niezmiennie pozostaje on idealną dekoracją każdego salonu.

 

 

Kominek tradycyjny

a5Wybierając tradycyjny kominek musimy jego budowę zaplanować odpowiednio wcześnie, najlepiej na etapie projektowania całego domu. Niezbędne jest zaplanowanie przewodu kominowego, doprowadzenie powietrza, wybudowanie trwalszego fundamentu. Kominek ten ogrzewa głównie pomieszczenie, w którym się znajduje, a jego wydajność nie jest zadowalająca zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z kominkiem otwartym. Jeśli zamontujemy przewód kominowy uda nam się ogrzać całe mieszkanie, natomiast gdy wyposażymy się w płaszcz wodny, kominek zapewni nam ciepłą wodę.
Jeśli chodzi o koszty, to jest to dość drogie rozwiązanie. Cena wkładu to ok 2000zł, a dodatkowo musimy doliczyć koszt montażu i konieczność zakupu materiału grzewczego. Dodatkowo, tradycyjny kominek wymaga pilnowania ognia, dokładania drewna do paleniska i usuwania popiołu, jest więc nieco pracochłonnym rozwiązaniem.

Kominek elektryczny

Nowoczesny, elektryczny odpowiednik kominka posiada spore grono fanów. Jest to rozwiązanie, które możemy zamontować o dowolnej porze roku, w dowolnym miejscu, niezależnie czy dopiero budujemy, czy może mamy całkowicie wykończone mieszkanie. Ma on niewielkie możliwości grzewcze, jednak doskonale sprawdzi się jako opcja, która będzie jedynie dogrzewać pomieszczenie.
Kominek elektryczny jest bezpieczny, ale też bardzo wygodny. Nie brudzi sadzą, nie wydziela dymu, nie wymaga magazynowania drewna, nie stwarza żadnego zagrożenia dla domowników.centercrop
Jest to również dość tanie rozwiązanie. Ceny kominków zaczynają się już od 300 – 400 zł, a dodatkowo pobór energii w większości przypadków jest na tyle oszczędny, że nie przekracza kilku złotych miesięcznie.
Dodatkową zaletą jest szeroki wachlarz wyboru spośród modeli naściennych, przeznaczonych do zabudowy, wolnostojących. Możemy nawet wybrać rodzaj paleniska i sami zdecydować jak będzie wyglądał ogień.

Nie ważne, który z kominków wybierzemy. Każdy z nich jest w stanie zapewnić wyjątkową, niezastąpioną przez wszystkie inne akcesoria atmosferę. Miejsce przy palenisku służy konwersacji, medytacji, napawa spokojem i odprężeniem. Jest nie tyle ładnym, ale imponującym elementem dekoracyjnym, który jest w stanie ożywić każde wnętrze.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.