Salon kąpielowy

 

Jeśli tylko mamy odpowiednio dużo miejsca i oczywiście pieniędzy, to możemy pokusić się o zastąpienie tradycyjnej łazienki na salon kąpielowy. Jest to jej wysoka, przestronna, luksusowa wersja, która doda szyku i klasy całemu mieszkaniu.

Przestrzeń najważniejsza

Przestrzeń – duża przestrzeń odgrywa tu znaczącą rolę. Musimy mieć wystarczającą ilość  miejsca by pomieścić wszelkie niezbędne elementy takie jak duża wanna, prysznic, sedes, umywalka, a także mały stolik, fotel, a może nawet toaletka. Małe pomieszczenie będzie zwyczajnie zagracone przez nadmiar przedmiotów, a całość wyglądać będzie niechlujnie i nieatrakcyjnie.

Jak powiększyć przestrzeń?18074_t6j0evn0

Użycie bieli ma znaczący wkład w optyczne powiększenie wnętrza. Jeśli dodatkowo solidnie oświetlimy pomieszczenie uda nam się osiągnąć zniewalający efekt.
Salon kąpielowy powinien mieć duże okno okno umieszczone tak, aby docierające do nas dzienne światło ułatwiało nam wykonywanie codziennych czynności takich jak czesanie, malowanie, golenie. Potrzeba także kilku źródeł sztucznego oświetlenia. Możemy wykorzystać centralnie zawieszony, kryształowy żyrandol, lub  kilka kinkietów, które oświetlą pomieszczenie ze wszystkich stron. Funkcja ściemniania dodatkowo przyczyni się do stworzenia niezastąpionego klimatu.

Wyposażenie

Aby spełniał on swoje funkcje, ale jednocześnie wciąż pozostawał salonem kąpielowym, a nie starodawną łazienką, musimy zaopatrzyć się w wysokiej jakości, luksusowe sprzęty. Wanna z jacuzzi i hydromasażem, dwie umieszczone obok siebie umywalki obudowane blatem, kabina prysznicowa z funkcją sauny – wszystko powinno prezentować nowocześnie i wykwintnie.
Duże lmodne_lazienki_pokoj_kapielowy_3783ustro do jeden z najważniejszych elementów. Po pierwsze sprawi, że pomieszczenie będzie większe, po drugie wprowadzi dodatkowy element dekoracyjny – złote zdobienia, niebanalne obramowanie.
Nie możemy pominąć siedziska. Zaplanujmy miejsce na elegancki fotel, czy leżankę, które przydadzą się, gdy z salonu będą korzystały na przykład dwie osoby.

Wybór materiałów

Musi być nowocześnie, ale jednocześnie z klasą, dlatego trzeba odpowiednio przemyśleć dobór materiałów. Odpowiednie zestawienie, nawet tańszych odpowiedników, może stworzyć niebanalny efekt. Oczywiście możemy sięgnąć po marmury, granity, ale doskonale sprawdzi się także polerowany gres, czy matowe kafelki. Mile widziane jest również szkło – dozwolone w każdej postaci. Pozwoli ono optyczne powiększyć wnętrze, a załamania światła i refleksy dodatkowo wprowadzą magiczną, baśniową atmosferę.  Aby dopełnić całość, wszytko musi zostać perfekcyjnie wykończone – nie ma miejsca na fuszerkę, ma to być luksus w najczystszej postaci.

Dodatki

Wszelkiego rodzaju mydełka, ręczniczki, pudełeczka, olejki zapachowe,  kule do kąpieli muszą mieć swoje honorowe miejsce. To właśnie tego typu dodatki potrafią odegrać dużą rolę w dopełnieniu wystroju wnętrza. Niezastąpione są również świece, które tworzą wyjątkowy klimat w naszej małej, prywatnej odskoczni, gdzie będziemy mogli skupić się tylko na sobie i pełnym odpoczynku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.