Aranżacja wnętrz o małym metrażu – jak je rozjaśnić i optycznie powiększyć?

Aranżacja małego mieszkania może być niemałym wyzwaniem, jednakże stosując pewne sprawdzone triki, można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Dzięki nim mieszkanie będzie optycznie sprawiało wrażenie większego. O czym zatem należy pamiętać podczas urządzania małego mieszkania?

Aranżacja wnętrz o małym metrażu – jak je rozjaśnić i optycznie powiększyć?

W aranżacji małych pomieszczeń niezwykle ważne jest to, aby je rozjaśnić, co można uzyskać, wprowadzając jasne i stonowane barwy do wnętrza. Za ich pomocą możliwe jest w pewnym stopniu zakamuflowanie niewielkiego metrażu. Idealnie sprawdzą się beże, biel i gołębie szarości. W celu dopełnienia aranżacji i ożywienia jej, należy sięgnąć po kolorowe dodatki. Pozostając przy temacie jasności, w celu optycznego powiększenia wnętrza niewielkiego mieszkania należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Zaleca się zamontować zestaw diodowy we wnęce na ścianie oraz zainwestować w kinkiety i punktowe lampy halogenowe. Właściwe operowanie światłem w pomieszczeniu pozwoli na spotęgowanie efektu większej przestronności.

Sięgnij po lustra i fototapety

W celu optycznego powiększenia wnętrza idealnie sprawdzają się lustra. Za pomocą takiej iluzji można podkreślić przestronność pomieszczenia. Takim oto prostym sposobem możliwe jest także podkreślenie atutów wnętrza. Lustro zaleca się ustawić w taki sposób, aby w obraz widoczny w jego odbiciu przedstawiał najważniejszy element wystroju danego wnętrza. Efekt głębi i trójwymiarowości gwarantowany. Inna opcją jest zainwestowanie w ciekawą fototapetę. Idealnie nadaje się ona do powiększenia wąskiego przedpokoju czy niewielkiej łazienki. W ten sposób optycznie wydłużymy pomieszczenie.

A co z podłogą i drzwiami?

Wybór podłogi również ma bardzo duże znaczenie, szczególnie jeśli nie dysponujemy mieszkaniem o zbyt dużym metrażu. Najlepiej będzie zdecydować się na jeden typ materiału, dzięki czemu powierzchnia podłogi będzie tworzyć spójną całość. Zaleca się także sięgać po jasne kafle, drewno czy okładziny. Jeśli chodzi o drzwi, to najlepiej zakupić szklane czy częściowo przeszklone drzwi wewnętrzne.

Adam Budowlany

Pasjonuje się budownictwem

One thought on “Aranżacja wnętrz o małym metrażu – jak je rozjaśnić i optycznie powiększyć?

  • 12 listopada 2020 o 19:14
    Permalink

    Szczerze mówiąc nie wpadłam na pomysł z lustrami, a przecież wydaje się to tak oczywiste. Ja bardziej zastanawiałam się nad odpowiednimi roletami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, żeby lepiej gospodarować światłem. Super pomysły.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.