Biała elewacja domu – jak o nią dbać, aby służyła jak najdłużej.

Bez wątpienia zestawienie białej elewacji oraz czerwonych, ceramicznych dachówek to klasyk, który będzie zachwycał swoją prostotą bez względu na obowiązujące trendy. Stonowana kolorystyka wpasuje się w każde otoczenie, a dom będzie wyróżniał się elegancją. Warto postawić na tradycyjne, sprawdzone rozwiązania, cieszące się ponadczasowym designem.

Projekt domu Albit
Projekt domu Albit, źródło: extradom.pl

O tym jak będzie wyglądała nasza elewacja decydujemy już na etapie wyboru projekt domu jednorodzinnego. Myśląc o wyborze białej elewacji z pewnością zaczniemy zastanawiać się, jak długo utrzyma swój blask oraz jak wymagająca będzie jej konserwacja. Nasze obawy powinny maleć wraz z rosnącą odległością naszej posesji od ruchliwej drogi. Z pewnością jasne odcienie tynków będą bardziej wrażliwe na zabrudzenia w przypadku, gdy elewacja będzie narażona na unoszący się wokół działki kurz.

Projekt domu E-176 1
Projekt domu E-176, źródło: extradom.pl

 

Jak zapobiegać powstawaniu zabrudzeń na jasnej elewacji?

Bez względu na kolor, każda elewacja wymaga odpowiedniej pielęgnacji. O tym jak pracochłonne będzie jej utrzymanie decydujemy w czasie wyboru materiałów. Odpowiednio dobrane technologie pozwolą na łatwą konserwację zewnętrznych ścian budynku. Częstotliwość wykonywanych prac pielęgnacyjnych będzie zależała także od usytuowania naszej posesji oraz jakości prac wykonanych przez fachowców.
Sama konserwacja opiera się głównie na oczyszczeniu zabrudzeń, osuszeniu elewacji, zagruntowaniu oraz ponownym malowaniu. Przy użyciu materiałów wysokiej jakości, nawet przy najjaśniejszych odcieniach, konieczność malowania nie będzie częstsza niż raz na kilka lat.

Projekt domu Albus 2
Projekt domu Albus 2, źródło: extradom.pl

 

Biała elewacja w nowoczesnym stylu

Jasne odcienie ścian zewnętrznych budynku pozwalają na uzyskanie wyjątkowego efektu, który będziemy mogli dopasować do każdego stylu. Biel stała się niewątpliwym trendem w nowoczesnym budownictwie. Zestawienie jasnych kolorów z drewnianymi wstawkami licowanymi na równo z ociepleniem to niebanalne rozwiązanie, które z pewnością przez długie lata będzie dumą wielu Inwestorów.

Projekt domu E-136
Projekt domu E-136, źródło: extradom.pl

Śnieżnobiała elewacja z pewnością będzie wymagała większego zainteresowania, jednak użycie słabych jakościowo materiałów, nawet przy wyborze najciemniejszych odcieni z palety barw producentów, nie przetrwa próby czasu. Każdy kolejny rok po ukończeniu inwestycji będzie przyczyniał się do powstawania uszkodzeń, które przy odpowiednim zaangażowaniu możemy ograniczyć do minimum. Czasami wystarczą domowe sposoby, jak woda z mydłem, przy poważniejszych zabrudzeniach może wystąpić konieczność użycia specjalistycznych środków czyszczących. Pamiętajmy, że im szybciej zareagujemy, tym skala problemu oraz koszty konserwacji będą mniejsze.

Extradom

Extradom - Największe Biuro Projektów Domów. Nasza kolekcja bogata jest w ponad 16 000 projektów domów oraz ponad 3 tysiące projektów dodatkowych takich jak garaże, altany czy kuchnie letnie. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu, Konsultanci Extradom potrafią doradzić nawet najbardziej wymagającym Inwestorom. Do każdego podchodzą indywidualnie, co pozwala na zyskanie 100% korzyści i satysfakcji z wyboru projektu domu marzeń. Społeczność budowlana stworzona przez Extradom skupia Inwestorów budujących na terenie całego kraju. Dodatkowo, artykuły oraz animacje w dziale Porady Ekspertów stworzone przez architektów pomagają Inwestorom na każdym etapie budowy. Zapraszamy do kontaktu: +48 71 715 20 60 kontakt@extradom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.