Co warto wiedzieć o wynajmie mieszkania?


Wynajem mieszkań to doskonały pomysł na zapewnienie sobie stałego, comiesięcznego dochodu, przy stosunkowo niewielkim nakładzie wysiłku ze strony właściciela nieruchomości. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wystawienia ogłoszenia o poszukiwanym najemcy dla naszego lokum bądź nabędziemy mieszkanie specjalnie pod ten cel, warto wiedzieć, na jakie elementy powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę.

Jacy najemcy są mile widziani?

Okazuje się, że istnieje sporo grup potencjalnych najemców, do których powinniśmy skierować naszą ofertę. Bardzo ważnym czynnikiem powiązanym jest oczywiście lokalizacja naszego mieszkania na wynajem. I tak zatem lokale w pobliżu uniwersytetów oraz miasteczek akademickich będą stanowić istną gratkę dla studentów, zaś mieszkania położone na zacisznych osiedlach z dużą ilością zieleni będą szczególnie interesujące dla młodych małżeństw oraz rodzin z dziećmi. Z kolei pracujący single, którzy poza pracą na pełny etat cenią sobie również życie towarzyskie, będą najbardziej zainteresowani wynajmem mieszkania w ścisłym centrum lub w dzielnicy, która jest doskonale skomunikowana z resztą miasta. Nawet jeżeli lokalizacja naszego mieszkania nie zalicza się do żadnej z powyższych grup, zawsze możemy szukać potencjalnych nabywców wśród pracowników tymczasowych, którzy nie zwracają większej uwagi na okolicę, w której pomieszkują.

Spójrz na swoje mieszkanie oczami najemcy

Aby zwiększyć szanse na szybkie znalezienie najemcy dla naszego lokum, powinniśmy zwrócić uwagę na elementy kluczowe z punktu widzenia jego nowych mieszkańców. Poza lokalizację najemcy przykładają szczególny nacisk do kwestii wyposażenia mieszkania. Z pewnością doposażenie naszej nieruchomości w takie przydatne sprzęty jak zmywarka czy też suszarka bębnowa do ubrań znacząco zwiększy zainteresowanie naszą nieruchomością na rynku. Zawsze mile widziane będzie również choćby delikatne odświeżenie mieszkania przed wystawieniem ogłoszenia o wynajmie – zazwyczaj do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia wystarczy już pomalowanie ścian i zmiana dodatków oraz tekstyliów. W ogłoszeniach koniecznie warto również pochwalić się tym, jakie interesujące obiekty znajdują się w sąsiedztwie naszego lokum – mogą to być przykładowo szkoły, przedszkola, supermarkety, kina, teatry czy też tereny rekreacyjne.

Jakie ceny są adekwatne?

Nie da się ukryć, że poza lokalizacją mieszkania, to właśnie cena za wynajem ma kluczowe znaczenie dla najemców. Oczywiście w przypadku nieruchomości leżących w ścisłym centrum lub tuż obok terenów uczelni wyższych możemy pozwolić sobie na wyższe ceny, gdyż mieszkaniom takim znacznie łatwiej jest znaleźć lokatora. Natomiast w sytuacji, gdy lokalizacja nie jest największym atutem naszego lokum, warto obniżyć cenę, aby dzięki temu przyciągnąć więcej zainteresowanych.

Mimo szeregu czynników, wpływających na atrakcyjność danego mieszkania na rynku, po dogłębnym zbadaniu sprawy okazuje się, że bez wątpienia dobrym pomysłem na uzyskanie stałych dochodów jest właśnie inwestycja w mieszkanie? Jak kupować mieszkania na wynajem – to pytanie wymaga oddzielnego rozważenia, które znajdą Państwo w artykule na stronie: http://cordiapolska.pl/blog/2018/01/04/jak-kupowac-mieszkania-na-wynajem/.

One thought on “Co warto wiedzieć o wynajmie mieszkania?

  • 5 sierpnia 2020 o 09:27
    Permalink

    Aranżując mieszkanie pod wynajem warto wybrać na ściany coś, co nie brudzi się łatwo, dlatego ja wybrałem fototapety. Najbardziej podobają mi się fototapety w kwiaty.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.