Idealne miejsce do nauki

Pokój dla dziecka musi być nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie powinien stwarzać przestrzeń odpowiednią do nauki i rozwoju. Aby stworzyć swojemu dziecku jak najlepsze warunki, przy aranżowaniu wnętrza musimy pamiętać o kilku niezbędnych zasadach .

Lokalizacja miejsca pracy

Niezależnie czy mamy do dyspozycji mały czy duży metraż, dziecko powinno mieć osobne miejsce przeznaczone do nauki. Wystarczy nawet kącik z własnym biurkiem i krzesłem, który będzie oddzielony od części sypialnianej i „1rozrywkowej”. Najlepiej, by biurko stało prostopadle do okna, by można było korzystać z jak największej ilości dziennego światła. Jeśli nie mamy takiej możliwości watro pomyśleć o żaluzjach i zasłonach, które osłonią przed rażącym światłem wówczas, gdy biurko będzie ustawione naprzeciw okna.
Rozmieszczenie mebli też jest bardzo ważne. W pobliżu biurka warto ustawić regał lub inne rozwiązanie, które pozwoli dziecku trzymać wszystkie książki blisko siebie.

Idealne biurko i krzesło

Biurko musi być przede wszystkim funkcjonalne. Duże znaczenie odgrywa tutaj wielkość, bowiem uczniowie potrzebują dużo miejsca, które pozwoli na swobodne rysowanie, pisanie, trzymanie w zasięgu ręki wszelkich niezbędnych przyborów i książek. Dostępne są modele, które mają regulowaną wysokość, dlatego możemy dostosować je do wzrostu malca tak, by mógł niezmiennie zachowywać prawidłową postawę. Funkcjonalne biurko posiada wysuwane lub otwierane półki ułatwiające  przechowywanie wszelkich niezbędnych przedmiotów, które zawsze będą leżały na swoim miejscu.

Odpowiedni fotel lub krzesło powinny umożliwić dziecku zachowanie prawidłowej pozycji podczas wielu godzin nauki. Muszą mieć one regulację wysokości siedziska i oparcia, oraz podłokietniki.

Oświetlenie to podstawalampka-na-biurko_1683151

W pokoju dziecięcym muszą występować minimalnie dwa źródła światła. Pierwszym jest wisząca lampa, która oświetli całe pomieszczenie, kolejnym lampka biurkowa, najlepiej ta z ruchomym ramieniem i główką, która pozwoli na odpowiednie oświetlenie miejsca nauki z każdej strony.
Dodatkowo można pomyśle o jeszcze jednej lampie stojącej umieszczonej przy łóżku, która umożliwi naszym pociechom czytanie przed snem.

hthyOrganizacja

Porządek przy biurku może zdecydowanie umilić i ułatwić naukę. Idealnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju szafki z szufladami i półkami, organizery biurowe, segregatory, pudełeczka, szuflady, kolorowe teczki, pojemniki na przybory i cała masa innych gadżetów. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie korkowej tablicy, na której można zapisywać notatki, terminy i przyklejać zdjęcia z inspiracjami i ciekawymi pomysłami.

Osobisty charakter.

Pamiętajmy, że wciąż pozostaje to pokój dziecięcy. Zapomnijmy o aranżacji przypominjącej tę wprost z wielkomiejskich biurowców. Wszelkiego rodzaju akcesoria i dodatki powinny mieć żywiołowe kolory, nawiązywać do postaci z bajek i ulubionych bohaterów. Tego typu rozwiązanie zachęcą dziecko do nauki i sprawią, że ten niegdyś nieprzyjemny obowiązek zamieni się w naprawdę dobrą zabawę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.