Klasyczne piękno – czarno-białe wnętrze

Czerń i biel to zawsze trafione rozwiązanie. Po kolory te możemy sięgać aranżując dowolne pomieszczenie, o dowolnym wymiarze, znajdujące się w dowolnym miejscu.
Nadają one wnętrzu elegancji i nowoczesności, jednak ich odpowiednie i właściwe skomponowanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

O czym pamiętać?

Pierwsza, a zarazem najważniejsza zasada przy aranżowaniu czarno-białego wnętrza jest ta, by kolor jaśniejszy był bazą, by dominował i przeważał w całym wystroju. Kolor czarny powinien być jedynie zaakcentowany w postaci dodatków lub jako jeden element na przykład ściana, meble, szafa. Oczywiście nie możemy przesadzić z ilością dodatków, pamiętajmy, by biel pozostała podstawą aranżacji, w innym wypadku pomieszczenie stanie się ciemne i smutne.
Aby ożywić nieco wnętrze możemy sięgnąć po inne kolory np. czerwień, błękit, pomarańcz, turkus. Tego typu intensywne odcienie warto umieścić na dodatkach w postaci świec, owoców, kwiatów, serwetek, które możemy zmieniać w zależności od pory roku, święta, a nawet nastroju.
Jeśli chcemy uniknąć monotonii, dobrym sposobem jest użycie dodatków  w odcieniach szarości i srebra, bowiem stworzą one bardziej plastyczny efekt i pozwolą uniknąć gwałtownego przeskoku między czernią i bielą.

Czego lepiej unikać?

Czarno-biała aranżacja sama w sobie jest intensywna i wyrazista. Jeśli nie chcemy pozostać przytłoczeni musimy uważać na ilość, a przede wszystkim rodzaj dodatków. Wszystkie elementy powinny tworzyć jedną spójną całość. Jeśli wybraliśmy motyw szachownicy na ścianach czy podłodze, to wybierzmy dodatki bez geometrycznych kształtów, a przede wszystkim nie powtarzajmy więcej tego samego motywu na innych elementach – poduszkach, obrazach, figurkach.

Jakie motywy?

Na jaki motyw się zdecydować? Mamy do dyspozycji tak ogromny wachlarz wyboru, że zdecydowanie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie:

  • czarno-białe napisy wyciągnięte ze starej gazety będą komponować się idealnie w nowoczesnych wnętrzach. Możemy umieścić je na poduszkach lub na ścianach w formie obrazu czy też tapety;
  • czarno-białe geometryczne wzory to doskonale znana wszystkim klasyka. Watro jednak pamiętać, że jest to bardzo wyrazisty element, więc aby nie zdominował całości należy ograniczyć się jedynie do kilku akcesoriów;
  • czarno-biała pepitka, czyli motyw wyciągnięty rodem z projektów Coco Chanel, będzie idealnym rozwiązaniem dla każdej eleganckiej i stylowej kobiety;
  • czarno-białe naklejki ścienne są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem bowiem możemy wybrać orientalne, ludowe, kwiatowe, a nawet humorystyczne wzory, które niezmiennie pozostaną gustowne i dopasowane;
  • czarno-białe dzieła sztuki nadadzą wnętrzu unikatowy i niepowtarzalny wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.