Przegląd wybranych modeli koszy łazienkowych na pranie

Kosz łazienkowy na pranie powinien znaleźć się w każdej łazience. Powinien przede wszystkim pełnić swoją podstawową funkcję, czyli przechowywanie brudnej bielizny, ubrań i ręczników. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć praktyczność z atrakcyjnym wzornictwem, prawda? Na rynku dostępnych jest wiele modeli pojemników na pranie. Ogromny wybór przyprawia niemalże o zawrót głowy. Na jaki model ostatecznie się zdecydować? Czym kierować się podczas wyboru? Oto przegląd wybranych modeli koszy łazienkowych na pranie.

Kosze na pranie z motywem dziecięcym

Pojemniki z motywem dziecięcym bardziej niż z koszami na pranie kojarzone są z koszami na zabawki. Kosze na zabawki, na których goszczą bajkowe lub rysunkowe postacie to doskonały sposób na zachęcenie dziecka do sprzątania swoich zabawek. Pojemniki na pranie z kolorowymi motywami mogą więc analogicznie pomóc w nauczeniu dziecka segregowania brudnych ubrań oraz wyuczeniu nawyku pomagania w obowiązkach domowych.

Co więcej, oddzielny kosz na pranie dla dzieci czasami jest koniecznością. Ubrania najmłodszych członków rodziny najczęściej wymagają innego traktowania, między innymi prania w hipoalergicznych, delikatnych środkach. Jest to więc kolejny powód do tego, aby zainwestować w tego rodzaju rozwiązanie i wyposażyć swoją łazienkę w kosz na pranie z motywem dziecięcym.

 

Pojemniki na pranie z motywem ZEN

Motyw, którym jest ZEN, kojarzony jest z poszukiwaniem spokoju duszy oraz drogi do duchowej harmonii. Nic więc dziwnego, iż jest chętnie wykorzystywany w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, jak i SPA. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby motyw ten wykorzystać również w przestrzeni swojej łazienki. Zwłaszcza jeżeli planujemy osiągnąć aranżację harmonijną, a w łazience będziemy spędzać wiele godzin na relaksie.

Pojemniki na pranie z motywem SPA to rozwiązanie, które ułatwia wniesienie do pomieszczenia nuty harmonii i spokoju duszy. Można go z powodzeniem zestawić z innymi elementami wykorzystującymi ową symbolikę – z fototapetami na ścianę, z zasłoną prysznicową, z porozstawianymi świeczkami, z kamieniami nawiązującymi do relaksu. Grafika z motywem ZEN na koszach na pranie pozwoli zapomnieć o ich podstawowej funkcji.

Jeżeli chcemy wprowadzić do pomieszczenia elementy nawiązujące do natury, możemy również zdecydować się na drewniane pojemniki na pranie. Zazwyczaj dostępne są one w formie koszów z bambusa lub drewnianych skrzynek. Materiałami pokrewnymi wykorzystywanymi do produkcji pojemników na brudne ubrania są także wiklina oraz rattanu.

Kosze na pranie okrągłe czy prostokątne?

Kosze na pranie dostępne są w coraz to innych kształtach. Niemniej jednak dwa najpopularniejsze to okrąg i prostokąt. Od czego powinien zależeć wybór, na który z nich się zdecydujemy? Wbrew pozorom nie tylko od designu pojemnika na brudne ubrania, ale przede wszystkim od… wielkości naszej łazienki. Prostokątne kosze lepiej spiszą się w mniejszych łazienkach, można je wstawić praktycznie w każdy kąt, ściśle przylegają do ścian oraz mebli. Inaczej sprawa wygląda w przypadku owalnych pojemników. Są one mniej „ustawne”, nawet po wstawieniu w kąt łazienki mamy wrażenie, iż zabierają więcej miejsca, niż powinny. Dlatego też okrągłe kosze na pranie lepiej sprawdzą się w większych przestrzeniach łazienkowych. Ogromny wybór modeli pojemników na brudne ubrania sprawia, że powinniśmy bez przeszkód znaleźć odpowiedni kształt dla naszych potrzeb i dostępnego w łazience miejsca. Kosze na pranie mogą występować również w formie wygodnej w przenoszeniu torby. Akcesoria łazienkowe to nie tylko praktyczne dodatki do łazienki, ale także produkty które nadadzą Twojej łazience odpowiedniego charakteru!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.