Przegląd wybranych modeli koszy łazienkowych na pranie

Kosz łazienkowy na pranie powinien znaleźć się w każdej łazience. Powinien przede wszystkim pełnić swoją podstawową funkcję, czyli przechowywanie brudnej bielizny, ubrań i ręczników. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć praktyczność z atrakcyjnym wzornictwem, prawda? Na rynku dostępnych jest wiele modeli pojemników na pranie. Ogromny wybór przyprawia niemalże o zawrót głowy. Na jaki model ostatecznie się zdecydować? Czym kierować się podczas wyboru? Oto przegląd wybranych modeli koszy łazienkowych na pranie.

Kosze na pranie z motywem dziecięcym

Pojemniki z motywem dziecięcym bardziej niż z koszami na pranie kojarzone są z koszami na zabawki. Kosze na zabawki, na których goszczą bajkowe lub rysunkowe postacie to doskonały sposób na zachęcenie dziecka do sprzątania swoich zabawek. Pojemniki na pranie z kolorowymi motywami mogą więc analogicznie pomóc w nauczeniu dziecka segregowania brudnych ubrań oraz wyuczeniu nawyku pomagania w obowiązkach domowych.

Co więcej, oddzielny kosz na pranie dla dzieci czasami jest koniecznością. Ubrania najmłodszych członków rodziny najczęściej wymagają innego traktowania, między innymi prania w hipoalergicznych, delikatnych środkach. Jest to więc kolejny powód do tego, aby zainwestować w tego rodzaju rozwiązanie i wyposażyć swoją łazienkę w kosz na pranie z motywem dziecięcym.

 

Pojemniki na pranie z motywem ZEN

Motyw, którym jest ZEN, kojarzony jest z poszukiwaniem spokoju duszy oraz drogi do duchowej harmonii. Nic więc dziwnego, iż jest chętnie wykorzystywany w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, jak i SPA. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby motyw ten wykorzystać również w przestrzeni swojej łazienki. Zwłaszcza jeżeli planujemy osiągnąć aranżację harmonijną, a w łazience będziemy spędzać wiele godzin na relaksie.

Pojemniki na pranie z motywem SPA to rozwiązanie, które ułatwia wniesienie do pomieszczenia nuty harmonii i spokoju duszy. Można go z powodzeniem zestawić z innymi elementami wykorzystującymi ową symbolikę – z fototapetami na ścianę, z zasłoną prysznicową, z porozstawianymi świeczkami, z kamieniami nawiązującymi do relaksu. Grafika z motywem ZEN na koszach na pranie pozwoli zapomnieć o ich podstawowej funkcji.

Jeżeli chcemy wprowadzić do pomieszczenia elementy nawiązujące do natury, możemy również zdecydować się na drewniane pojemniki na pranie. Zazwyczaj dostępne są one w formie koszów z bambusa lub drewnianych skrzynek. Materiałami pokrewnymi wykorzystywanymi do produkcji pojemników na brudne ubrania są także wiklina oraz rattanu.

Kosze na pranie okrągłe czy prostokątne?

Kosze na pranie dostępne są w coraz to innych kształtach. Niemniej jednak dwa najpopularniejsze to okrąg i prostokąt. Od czego powinien zależeć wybór, na który z nich się zdecydujemy? Wbrew pozorom nie tylko od designu pojemnika na brudne ubrania, ale przede wszystkim od… wielkości naszej łazienki. Prostokątne kosze lepiej spiszą się w mniejszych łazienkach, można je wstawić praktycznie w każdy kąt, ściśle przylegają do ścian oraz mebli. Inaczej sprawa wygląda w przypadku owalnych pojemników. Są one mniej „ustawne”, nawet po wstawieniu w kąt łazienki mamy wrażenie, iż zabierają więcej miejsca, niż powinny. Dlatego też okrągłe kosze na pranie lepiej sprawdzą się w większych przestrzeniach łazienkowych. Ogromny wybór modeli pojemników na brudne ubrania sprawia, że powinniśmy bez przeszkód znaleźć odpowiedni kształt dla naszych potrzeb i dostępnego w łazience miejsca. Kosze na pranie mogą występować również w formie wygodnej w przenoszeniu torby. Akcesoria łazienkowe to nie tylko praktyczne dodatki do łazienki, ale także produkty które nadadzą Twojej łazience odpowiedniego charakteru!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.