Przeprowadzka – jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka to dla każdego absorbujące wyzwanie. Zaplanowana odpowiednio wcześnie, gwarantuje sukces i bezstresowe uporanie się z przenosinami. Zastanawiasz się od czego zacząć inwentaryzację swojego dobytku? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak sprawnie i bezstresowo poradzić sobie z przeprowadzką. Im lepiej się do niej przygotujesz, tym szybciej się z nią uporasz.

Na początek, najważniejsze jest ustalenie terminu przeprowadzki. Miej na uwadze, że większość firm policzy sobie znacznie więcej za wykonanie usługi w niedzielę lub dzień świąteczny. Wybierając na godzinę przeprowadzki, dobrze jest uwzględnić czas trwania całego procesu. Dlatego najbezpieczniej jest zaplanować ją na godziny poranne. Jeżeli nie dysponujesz dużą ilością czasu ani samochodem dostawczym, najrozsądniej będzie, jeśli skorzystasz z pomocy przyjaciół lub firmy przeprowadzkowej.

Pracownicy wyręczą cię w takich czynnościach, jak demontaż mebli, odpowiednie zabezpieczenie mebli, sprzętów AGD i RTV oraz wszelkich innych rzeczy, które wymagają odpowiedniego przechowania podczas przeprowadzki. Korzystając z usług firmy, nie musisz martwić się o załadunek, rozładunek, a także odpowiednie materiały do pakowania, takie jak pudełka, tektury, taśmy, stretch, torby foliowe, czy folie bąbelkowe.

Wycena przeprowadzki zależy od: odległości pomiędzy miejscem startowym, a docelowym, numeru piętra, dostępności windy, ilości ponadgabarytowych mebli oraz pakowania, a mianowicie, czy klient zajmuje się pakowaniem na własną rękę, czy powierza tę czynność pracownikom firmy przewozowej.

Odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, czyli jak pakować

Przed przeprowadzką zaopatrz się w materiały do pakowania oraz etykiety, na których będziesz mógł podpisywać, co znajduje się w danym miejscu. Na początek, zabezpiecz wszelkie sprzęty i meble, które mają ostre krawędzie. Spakowane do pudełek i kartonów przedmioty posegreguj i oznacz. Ważna rada – lekkie przedmioty pakuj do większych kartonów, cięższe do mniejszych – dzięki temu łatwiej będzie ci je przenosić oraz unikniesz ich przeładowania.

Kruche przedmioty lub te o nieregularnych kształtach, dobrze jest pakować do kartonów wypełnionych styropianowymi wypełniaczami, które uniemożliwią ich przesunięcie i uszkodzenie. Maskotki lub tekstylia (np. ręczniki) mogą posłużyć również jako zabezpieczenie oraz wypełnienie wolnej przestrzeni pudeł.

Książki poleca się układać rozmiarami. Jeżeli chcesz ochronić okładki przed zniszczeniem, każdy z egzemplarzy zabezpiecz papierem do pakowania. Ubrania najwygodniej jest przewozić w workach na śmieci. Możesz je pakować je razem z wieszakami – po ich wypakowaniu będziesz mógł od razu powiesić odzież w nowym miejscu. Bądź szczególnie ostrożny przy transporcie roślin. Najlepiej przewozić je w otwartym kartonie. Aby zapobiec wysypywaniu się ziemi z doniczek, wystarczy starannie zabezpieczyć je folią spożywczą.

Drobne przedmioty, takie jak np. biżuteria, możesz spakować do woreczków strunowych, wykonanych z wytrzymałej folii, która zapewnia ochronę przed pyłem, kurzem oraz innymi czynnikami, które mogłyby spowodować jej uszkodzenie. Woreczki strunowe w górnej części posiadają bardzo praktyczne zamknięcie, które gwarantuje szczelność. Istotne jest także odpowiednie zabezpieczenie wszelkich ważnych dokumentów, najlepiej w specjalnie do tego przygotowanym segregatorze albo teczce.

Warto wiedzieć

Każdy z nas ma rzeczy których nie używa – przeprowadzka jest idealną okazją do pozbycia się ich. Aby nie dokładać sobie niepotrzebnie pracy przy ich pakowaniu, przed planowaną przeprowadzką możesz oddać je na cele charytatywne lub sprzedać. Dlatego pakowanie warto poprzedzić szczegółową segregacją. Podziel przedmioty na te, które zabierzesz ze sobą oraz te, które są do wyrzucenia, oddania, sprzedaży itp.

Przed rozładunkiem dobrze jest uprzątnąć nowe miejsce zamieszkania oraz zabezpieczyć podłogi folią. Staraj się kontrolować rozładunek sprzętów, aby mieć pewność, że nie zostały zniszczone w trakcie przeprowadzki. W miarę możliwości, jak najszybciej upewnij się, że sprzęty działają bez zarzutu, ponieważ umowy ubezpieczenia zawierane z firmami przewozowymi, charakteryzują się zazwyczaj krótkim terminem na zgłoszenie ewentualnej szkody. Decydując się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, dowiedz się, jakie są warunki ubezpieczenia oraz ile wynosi wysokość zadośćuczynienia, w razie uszkodzenia mienia. Pamiętaj o poinformowaniu odpowiednich instytucji (dystrybutorów mediów, banku, administracji, poczty, gazowni, itp.) o planowanej zmianie adresu zamieszkania.

Zastanawiasz się jak przechować cenne przedmioty na czas transportu? Więcej informacji na temat profesjonalnych akcesoriów do pakowania znajdziesz poniżej:

http://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/worki-torby-foliowe.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.