Rynek nieruchomości – czy warto sprawdzać położenie nowego mieszkania.

Lokalny rynek nieruchomości bogaty jest w wiele inwestycji budowlanych w Bydgoszczy. Można jednak zauważyć, że spory rozkwit notują również miejscowości okoliczne, które także oferują przystępne ceny – a w porównaniu z niektórymi dzielnicami Bydgoszczy – znacznie niższe.

Wystarczy wziąć pod lupę taki Solec Kujawski. Niewielkie miasteczko oddalone niespełna 20 kilometrów od stolicy województwa kujawsko – pomorskiego, więc niemal tyle co odległość między niektórymi dzielnicami Bydgoszczy.

Dojazd nie trwa zbyt długo, za to ceny nieruchomości mogą przyciągać. Za mieszkanie w Solcu Kujawskim można zapłacić czasem nawet kilkadziesiąt tys. złotych mniej. Nie powinien więc dziwić fakt, że taka lokalizacja przyciąga nie tylko lokatorów, ale również deweloperów, którzy chętnie inwestują w takie miejsca z potencjałem rynkowym.

Deweloperzy cały czas monitorują trendy mieszkaniowe i na tej podstawie budują swoje strategie inwestycyjne. Solec Kujawski ma dobrą infrastrukturę, atrakcje turystyczne oraz znajduje się również w niewielkiej odległości od Torunia. Są to aspekty, które na pewno pozytywnie wpływają na postrzeganie tego miasteczka. Powstaje tam coraz więcej nowych osiedli, co może oznaczać, że jest popyt na tamtejsze mieszkania. Jeśli interesują Cię najnowsze oferty związane z nieruchomościami na lokalnym rynku deweloper Bydgoszcz na pewno pomoże Ci się rozeznać i odpowiednio poprowadzi do znalezienia właściwego lokalu mieszkaniowego.

Wcześniej modnym miejscem obok Bydgoszczy były Białe Błota, które jednak posiadają już spore ograniczenia inwestycyjne. Tereny są dosyć mocno zagospodarowane, dlatego inwestorzy szukają nowych miejsc. O ile jednak Białe Błota charakteryzowały się dosyć wysokimi cenami, tak Solec Kujawski pod tym względem jest naprawdę atrakcyjny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.