Sypialnia funkcjonalna

Sypialnia to miejsce, w którym pragniemy odpocząć, oderwać się od rzeczywistości, skupić się tylko na sobie, by móc naładować baterie na kolejny dzień i kolejne czekające na nas wyzwania. Musimy jednak pamiętać o funkcjonalności tego pomieszczenia tak, aby było nie tylko przytulne, ale także wygodne i praktyczne.

Łóżko

Najważniejszym elementem jest bez wątpienia łóżko. Jednoosobowe powinno duże łóżko do sypialnimieć minimalnie 90 centymetrów, a dwuosobowe 160 centymetrów szerokości. Wybierając ramę możemy zdecydować się na tańsze rozwiązanie jakim jest drewno lub pokusić się o tapicerowane, skórzane bądź materiałowe obicie. Bardzo waży jest także odpowiedni materac. Musi on być dobrany indywidualnie w zależności od wagi i własnych upodobań. Na komfort snu wpływa również stelaż. Jednolita płyta to najtańsze, ale jednocześnie najmniej wygodne rozwiązanie. Najlepszą opcją są drewniane, zakrzywione listewki, ułożone gęsto i w małych odstępach.

Szafa

Szafa wolnostojąca jest bardzo ważnym elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym. Jeśli dopasujemy ją do łóżka, nocneszafa do sypialni zabudowa garderobygo stolika, toaletki, stworzymy harmonijnie komponującą się całość.
Duże szafy lepiej jest ustawić przy węższej ścianie tak, aby nie zaburzać proporcji sypialni. Jakie wymiary wybrać? Krótkie ubrania wiszące wymagają ok 130 centymetrów, natomiast dłuższe od 150 do 180 centymetrów, więc nie warto wybierać szafy krótszej, bowiem nie spełni ona do końca swojej roli. Dobrze by posiadała półkę znajdującą się pod sufitem, bowiem możemy umieścić tam rzadko używane przedmioty sezonowe.
Możemy również zdecydować się na szafę wnękową. Jest to opcja „na stałe” jednak warto ją wybrać ze względu na praktyczność i komfort używania. Rzędy wieszaków, schowki, półki i szuflady pomieszczą wszystkie ubrania, które zawsze pozostaną schludnie, gładko i równo ułożone.

Garderoba

Jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca i pieniędzy, by pozwolić sobie na garderobę, to nie ma się co zastanawiać, bowiem jest to doskonałe dopełnienie każdej sypialni. Jak ją oddzielić? To bardzo proste! Możemy wybrać parawan, który wypełniony będzie tkaniną, plecionką, ozdobiony szykownymi wzorami, malowidłami lub żaluzje i rolety, które możemy dopasować kolorystycznie do wystroju całego wnętrza.
Aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń w garderobie należy pamiętać, by większa część ubrań wisiała – wówczas najłatwiej uda się zachować je w czystości. Możemy zamontować kilka równoległych drążków – osobne na spodnie, marynarki i koszule.

Toaletka

Własna toaletka jest marzeniem niejednej kobiety. Dzięki niej możemy pomieścić wszelkietoaletka aranżacja niezbędne przedmioty, a dodatkowo stworzyć niewielki, prywatny kącik, w którym skupimy się tylko na sobie i swojej urodzie. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość szuflad i półek, które pomieszczą całą gamę kosmetyków do makijażu i pielęgnacji. Doskonale sprawdzą się również wszelkiego rodzaju pudełeczka na biżuterię, które odnajdą się jednocześnie w roli sypialnianych dodatków. Aby toaletka całkowicie spełniała swoją rolę musimy pamiętać o jej odpowiednim ustawieniu. Miejsce przy oknie zapewni odpowiednią ilość światła, a obecność w pobliżu gniazdka pozwoli na komfortowe używanie prostownicy czy też lokówki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.