Wybieramy dywanik do pokoju dziecięcego

Jakie dywaniki będą się najbardziej nadawały do pokoju dziecięcego?

Przede wszystkim takie, dzięki którym nasze dziecko będzie się czuło wygodnie i komfortowo. Ważne, aby posiadały wszelkie atesty Towarzystwa Higieny. Dzięki takiemu znaczkowi jakości widzimy, że produkt jest ekologiczny i nie zagraża naszemu maluchowi w żaden sposób.

W sklepach znajdziemy szeroką gamę dywaników do pokojów dziecięcych. Kolorystyka jest sprawą drugorzędną, ponieważ w zalewie ciekawych kolorystycznie form z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będziemy także generalizować, że dziewczynkom do pokoju należy się opcja różowa, a chłopcom niebieska, bo dobrze przecież wiemy, że istnieją dziewczynki, które chętniej widziałyby w swoim pokoju niebieski dywanik i odwrotnie.

Polecamy dywaniki wyłożone od wewnętrznej strony delikatną gumą. Zapewnia ona amortyzację. Dzięki temu dziecko przez nieuwagę nie poślizgnie się czy tez nie potknie o wystający róg dywanika i nie zrobi sobie krzywdy.

Dywaniki z ekologicznego filcu łatwo dają się odkurzać i pielęgnować. Brud osiadający na nich eliminuje się szybko także za pomocą specyficznych środków czyszczących, po kontakcie z wodą wytwarzających pianę. Ta piana wtarta we włókna dywanu, dokładnie go oczyszcza.

Potem może być już tylko usunięta za pomocą odkurzacza. Dbajmy o to, aby dywaniki w pokojach dziecięcych posiadały słoneczne kolory i rozświetlały ciemne charaktery podłogi.

Dzięki temu także i nasze dzieci poczują się jak w bajkowej krainie. Dywaniki o nieregularnych kształtach zrobią lepsze wrażenie od prostokątnych czy kwadratowych.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.