Wybieramy kafelki do łazienki

Aranżacja łazienki to wbrew pozorom wcale nie taka prosta sprawa.

Aby dobrać kafelki do aranżacji wyposażenia łazienkowego- trzeba wykazać się gustem oraz dobrym smakiem. Przyda się także znajomość łączenia technik i kolorów.

Jeżeli w łazience mamy ściany w kolorach pastelowych, odcieniach żółci lub beżu- możemy do nich dobrać efektowną podłogę z kafelek o barwach śródziemnomorskich.

Szachownice w barwach intensywnej pomarańczy połączonej z zielenią dadzą efekt niezwykłej kompozycji. Większe kafelki powinny być w barwach intensywnej pomarańczy, a mniejsze mogą zostać umieszczone jako elementy pomiędzy nimi. Kolorystyka pomarańczowych i zielonych kafelek sprawdzi się w miejscach mających przywoływać na myśl tropikalny klimat dalekich, ciepłych krajów.

 

Do śródziemnomorskich barw podłogi dobrać możemy efektowne meble i dodatki. Pięknie w takiej łazience będą prezentowały się meble w barwach turkusowych.
Można pokusić się także o sprowadzenie wanny i zlewów w jednakowych turkusowych odcieniach. Efekt na gościach- murowany.

Elegancka łazienka XXI wieku jest wielobarwna, a zarazem stylowa.

Wśród nas jest jednak wiele takich osób, które cenią bardziej klasyczny sposób urządzania wnętrz.
Podłoga łazienkowa może zatem być urządzona jedynie za pomocą klasycznej szachownicy. Do takiej podłogi pasują jasne, białe ściany. Można także dla przeciwwagi każdą z przeciwległych ścian pomalować naprzemiennie na czarny oraz biały kolor. Do białego wystroju ściany dopasować meble o czarnym charakterze, do ciemnej ściany zastosować odwrotną taktykę.
Całości mogą dopełnić przepastne wazony szklane, gdzie zmieszczą się świeże kwiaty. My proponujemy umieścić w wazonach białe róże lub tulipany.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.