Jak wybrać idealne łóżko?

Łóżko to miejsce, w którym spędzamy ogromną część naszego życia. Dlatego, jeśli chcemy zapewnić sobie maksymalny poziom komfortu podczas codziennego wypoczynku, powinniśmy ze szczególną rozwagą podejść do kwestii wyboru i zakupu łóżka. Zadania tego nie ułatwia nam duży asortyment w sklepach online oraz salonach stacjonarnych, który sprawia, że można wręcz poczuć się zagubionym w nadmiarze dostępnych opcji. Postarajmy się zatem odpowiedzieć na pytanie, jakie są kluczowe kryteria przy wyborze łóżka.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Jedną z bardziej istotnych cech każdego łóżka jest jego rozmiar. Przyjmuje się, że dla dwóch osób minimalna szerokość łóżka powinno wynosić 160 centymetrów, choć generalnie im szersze łóżko, tym wygodniejsze będzie ono w codziennej eksploatacji. Optymalnie będzie wybrać mebel o jak największych wymiarach, na jakie pozwalają nam gabaryty naszej sypialni. Standardowa długość łóżka, która pociąga za sobą również długość materaca, wynosi 200 centymetrów. Dla sporej grupy wysokich osób, zwłaszcza mężczyzn, wymiar ten jest niewystarczający do tego, aby móc w łóżku w pełni się zrelaksować i rozciągnąć. Z tego powodu warto zdecydować się na łóżko od producenta, który ma w swoim asortymencie meble tego typu w nietypowych rozmiarach bądź udostępnia opcję wydłużenia czy też poszerzenia łóżka na indywidualne zamówienie.

Drewno – propozycja dla wymagających

Kolejne pytanie, z jakim zmagają się osoby meblujące sypialnie – z czego powinno być wykonane łóżko, aby służyło nam przez długie lata? Zdecydowanie najlepszym materiałem będzie lite drewno, które poza szlachetnym ciepłem cechuje się również najwyższym poziomem trwałości i wytrzymałości. Współczesne techniki konserwacji drewna sprawiają, że meble z niego wykonane mogą być wyjątkowo łatwo utrzymane w czystości i nie wymagają uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli zdecydujemy się na wariant pokryty olejem lub delikatną bejcą zyskamy również piękny, wyraźnie zarysowany rysunek drewna, na którym doskonale widoczne będą jego niepowtarzalne cechy takie jak słoje czy też różnice w wybarwieniu.

Dla pełnego relaksu postaw na łóżko tapicerowane

Łóżko tapicerowane stały się w ostatnich latach niesamowicie popularne. Czy jednak rzeczywiście są one warte uwagi? Po głębszym przeanalizowaniu tej kwestii okazuje się, że rozwiązanie to nie bez powodu zagościło w wielu polskich sypialniach. Przede wszystkim łóżka tapicerowane posiadają niesamowicie wygodne, miękkie wezgłowia, które znacznie uprzyjemniają codzienny wieczorny rytuał wypoczynkowy. Już po krótkim czasie użytkowania łóżka z takim wezgłowiem, nie sposób jest wyobrazić sobie powrotu do tradycyjnego zagłówka wykonanego z drewna czy też metalu.

Zwróć uwagę na stylistykę

Łóżko jako centralny element pomieszczenia, jakim jest sypialnia, niejako determinuje całą stylistykę tego właśnie pokoju. Dlatego wybierając łóżko do swojego wnętrza, zadajmy sobie przede wszystkim pytanie, na jakim efekcie nam zależy. Jeżeli chcemy utworzyć w sypialni lekką aranżację, pełną uroku i
delikatności, postawmy na łóżko, które posiada subtelne linie i pozbawione jest grubych, masywnych elementów. Z kolei w sytuacji, kiedy zależy nam na bardziej męskiej i wyrazistej kompozycji w naszym wnętrzu, fenomenalny rezultat możemy uzyskać, wybierając mebel, który już na pierwszy rzut oka przyciąga spojrzenia dzięki swojej wyrazistej bryle. Pamiętajmy również o tym, że wszystkie meble w sypialni powinno ze sobą idealnie współgrać – nie muszą one koniecznie należeć do jednej kolekcji, ale niezbędne jest ich idealne zestawienie stylistyczne.

Bez względu na to, czy poszukujemy wygodnych łóżek tapicerowanych, czy też interesują nas niesamowicie wytrzymałe łóżka drewniane, koniecznie zajrzyjmy na stronę dystrybutora https://www.dlaspania.pl/lozka. Wśród wielu dostępnych tam wariantów łóżek z całą pewnością znajdziemy coś dla siebie i sprawimy, że conocny wypoczynek będzie niesamowitą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.